Kapłani obecnie pracujący

Ks. mgr Józef Wałaszek

Ur. 29.09.1954 r. w Biskupicach Radłowskich. Ukończył Szkołę Podstawową w Biskupicach Radłowskich, Kształcił się w Liceum Ogólnokształcącym w Radłowie, następnie wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1979r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Bruśnik, Niedomice oraz Tymbark. Został Proboszczem w Wilkowisku w 1994 r. Po 4 latach został mianowany Proboszczem w Podegrodziu. Od 2009 roku jest dziekanem dekanatu starosądeckiego.
Telefon 18 445-90-31


 Ks. mgr Mateusz Opolski

Urodzony 05.12.1992. Pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 2017 roku z rąk ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Od września 2017 roku jest wikariuszem w parafii św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu.
E-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Ks. mgr Edward Marcinkiewicz

Ur. 4.01.1963 r. Pochodzi z parafii Krużlowa. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1998 roku z rąk ks. Biskupa Wiktora Skworca. Pracował w parafiach: Pleśna (1998-2003) i pomoc na Białorusi, Ryglice (2003-2004), Hiszpania (2004-2005), Mystków (2005-2007), Zastępstwa na parafiach poza diec. tarnowską (2007-2008), Bystra k. Gorlic (2008-2012), Straszęcin (2012-2019). Od września 2019 roku jest wikariuszem w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu.


Ks. mgr Maciej Stabrawa

Ur. 25.06.1992 r. w Tarnowie. Pochodzi z parafii Koszyce Wielkie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2019 roku z rąk ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Od września 2019 roku jest wikariuszem w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu.