Młodzież na szlaku

Wakacyjna aura sprzyja wędrowaniu, stąd też młodzież wykorzystując ten czas udała się na Babią Górę - masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich.

Czytaj więcej: Młodzież na szlaku

Dzień LSO

Msza Święta, w obecności relikwii św. Dominika Savio - patrona ministrantów, której przewodniczył ks. Jacek Gęca przełożony Domu ks. Bosko w Gostwicy; wspólne biesiadowanie i spotkanie na boisku oraz błogosławieństwo na wakacje. To główne wydarzenia przedwakacyjnego dnia skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza.

Czytaj więcej: Dzień LSO

Kalwaria i Zator

W sobotę (17.06), Dziewczęca Służba Maryjna wybrała się w odwiedziny do Mamy - Maryi,  w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam powierzała wszystkie swoje sprawy. Kolejno odwiedziła Park Rozrywki w Zatorze.

Czytaj więcej: Kalwaria i Zator

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ukazuje nam wielką dobroć Boga, który oddaje się w ręce człowieka i pozostaje z nim na ziemi.

Czytaj więcej: Uroczystość Bożego Ciała

Prymicje ks. Tomasza

W czwartek (15.06) naszą wspólnotę odwiedził ks. Tomasz Śpiewak, który jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w czasie Wielkiego Postu, a dzisiaj już jako nowo wyświęcony prezbiter obdarzył nas swoim błogosławieństwem.

Czytaj więcej: Prymicje ks. Tomasza

Wyjazd LSO

W sobotę (10.06) Liturgiczna Służba Ołtarza z Podegrodzia odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, następnie Kościół Parafialny w Niegowici, gdzie wikarym był Karol Wojtyła. Uwięczeniem była wizyta w Leszczynie i poznanie rodzinnej miejscowości opiekuna LSO ks. Piotra.

Czytaj więcej: Wyjazd LSO

Koronacja Matki Bożej

W niedzielę (04.06) w Tarnowie dokonano koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, dając świadectwo wiary i miłości do Maryi oraz zawierzając Jej całą diecezje tarnowską.

Czytaj więcej: Koronacja Matki Bożej

Majówka z Chórem Violino

W środowy wieczór, w naszej Świątyni wybrzmiał śpiew pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Violino z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu, działającego pod batutą p. Małgorzaty Liber.

Czytaj więcej: Majówka z Chórem Violino

Dni modlitw o urodzaje

W poniedziałek, wtorek i środę (22-24.05) modliliśmy się o dobre urodzaje, za kraje głodujące, prosząc o uświęcenie pracy ludzkiej, organizując błagalne procesje.

Czytaj więcej: Dni modlitw o urodzaje

Marianki 2017

W tych ważnych dniach, nie mogło zabraknąć Podegrodzian w miejscu gdzie Papczyński narodził się dla Nieba, czyli w Górze Kalwarii gdzie odbywało się XVII Mariańskie Spotkanie Młodych.

Czytaj więcej: Marianki 2017

Puellae Orantes

W sobotni wieczór, trwając w dziękczynieniu za dar św. O. Stanisława Papczyńskiego, mieliśmy okazję wsłuchać się w śpiew Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, który rozbrzmiewał w naszej świątyni.

Czytaj więcej: Puellae Orantes

Procesja do miejsca urodzin

W kolejnym dniu świętowania urodzin św. o. Stanisława Papczyńskiego, z modlitwą na ustach, udaliśmy się w procesji do miejsca gdzie przyszedł na świat nasz Rodak i Orędownik u Boga.

Czytaj więcej: Procesja do miejsca urodzin

Urodziny Ojca Stanisława Papczyńskiego

Osiemnasty maja to szczególny dzień w parafii, W tym dniu, w Podegrodziu, urodził się Jan Papczyński, który potem przyjął imię zakonne Stanisław od Jezusa i Maryi i został Świętym. Mamy nadzieję że nie zapomina o swoich rodakach tam w Niebie, dlatego przez Jego orędownictwo zanosimy do Boga nasze modlitwy.

Czytaj więcej: Urodziny Ojca Stanisława Papczyńskiego

Środowa Nowenna

W wigilię urodzin Świętego Stanisława, naszego Rodaka, na wieczornym nabożeństwie prosiliśmy się o Jego orędownictwo, wzywając opieki Matki Najświętszej. Wsłuchiwaliśmy się również w montaż słowno muzyczny przygotowany przez młodzież i parafian - teksty, rozważania o. Papczyńskiego oraz pieśni o Nim mówiące.

Czytaj więcej: Środowa Nowenna

Rekolekcje w Gródku

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniach 10-12 maja, w Gródku nad Dunajcem, wzięli udział w rekolekcjach po przyjęciu sakramentu bierzmowania, które poprowadził ks. Janusz Adamczyk

Czytaj więcej: Rekolekcje w Gródku

Rocznica przyjęcia I Komunii Św.

To już rok minął od przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej. Oby każda Komunia Święta była przyjmowana z taką wiarą i z takim przejęciem jak ta pierwsza, by nie ostygły serca.

Czytaj więcej: Rocznica przyjęcia I Komunii Św.