Marianki 2017

W tych ważnych dniach, nie mogło zabraknąć Podegrodzian w miejscu gdzie Papczyński narodził się dla Nieba, czyli w Górze Kalwarii gdzie odbywało się XVII Mariańskie Spotkanie Młodych.

Czytaj więcej: Marianki 2017

Puellae Orantes

W sobotni wieczór, trwając w dziękczynieniu za dar św. O. Stanisława Papczyńskiego, mieliśmy okazję wsłuchać się w śpiew Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, który rozbrzmiewał w naszej świątyni.

Czytaj więcej: Puellae Orantes

Procesja do miejsca urodzin

W kolejnym dniu świętowania urodzin św. o. Stanisława Papczyńskiego, z modlitwą na ustach, udaliśmy się w procesji do miejsca gdzie przyszedł na świat nasz Rodak i Orędownik u Boga.

Czytaj więcej: Procesja do miejsca urodzin

Urodziny Ojca Stanisława Papczyńskiego

Osiemnasty maja to szczególny dzień w parafii, W tym dniu, w Podegrodziu, urodził się Jan Papczyński, który potem przyjął imię zakonne Stanisław od Jezusa i Maryi i został Świętym. Mamy nadzieję że nie zapomina o swoich rodakach tam w Niebie, dlatego przez Jego orędownictwo zanosimy do Boga nasze modlitwy.

Czytaj więcej: Urodziny Ojca Stanisława Papczyńskiego

Środowa Nowenna

W wigilię urodzin Świętego Stanisława, naszego Rodaka, na wieczornym nabożeństwie prosiliśmy się o Jego orędownictwo, wzywając opieki Matki Najświętszej. Wsłuchiwaliśmy się również w montaż słowno muzyczny przygotowany przez młodzież i parafian - teksty, rozważania o. Papczyńskiego oraz pieśni o Nim mówiące.

Czytaj więcej: Środowa Nowenna

Rekolekcje w Gródku

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniach 10-12 maja, w Gródku nad Dunajcem, wzięli udział w rekolekcjach po przyjęciu sakramentu bierzmowania, które poprowadził ks. Janusz Adamczyk

Czytaj więcej: Rekolekcje w Gródku

Rocznica przyjęcia I Komunii Św.

To już rok minął od przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej. Oby każda Komunia Święta była przyjmowana z taką wiarą i z takim przejęciem jak ta pierwsza, by nie ostygły serca.

Czytaj więcej: Rocznica przyjęcia I Komunii Św.

W Szczepanowie

W sobotę (06.05.2017) w Szczepanowie, odbyły się główne uroczystości tygodniowego odpustu związanego ze wspomnieniem św. Stanisława Biskupa, Głównego Patrona Polski, w czasie których zostały poświęcone figury nowopowstającego panteonu świętych, w tym figura o. Papczyńskiego.

Czytaj więcej: W Szczepanowie

Majowa Pielgrzymka

W pierwszych dniach miesiąca maja, poświęconego Matce Najświętszej Maryi, grupa osób z parafii udała się do miejsc związanych z objawieniami Pięknej Pani jakimi są Lourdes i La Salette.

Czytaj więcej: Majowa Pielgrzymka

Rezurekcja

Uroczysta procesja wokół kościoła, bicie dzwonów, krzyż procesyjny przyodziany czerwoną stułą, feretrony, Jezus w białym kawałku Chleba, Ten który Zmartwychwstał i Żyje.

Czytaj więcej: Rezurekcja

Wigilia Paschalna

Najważniejsze wydarzenie w ciągu całego roku liturgicznego. Wielka Noc. Czas kiedy Jezus rozerwał kajdany zła i pokonał śmierć. Zmartwychwstał!

Czytaj więcej: Wigilia Paschalna

Wielka Sobota

Jezus spoczywa w grobie. Czuwanie, modlitwa, oczekiwanie na Zmartwychwstanie. Tradycyjne Święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Czytaj więcej: Wielka Sobota

Wielki Piątek

Dzień śmierci Jezusa. Wpatrujemy się i adorujemy krzyż, niegdyś narzędzie tortury, dzisiaj dla wierzących znak Zbawienia i dowód miłości Boga do człowieka.

Czytaj więcej: Wielki Piątek

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek to dzień w którym wspominamy Ostatnią Wieczerzę Jezusa ze swymi Apostołami w czasie której Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa oraz dał przykład pokory obmywając uczniom nogi.

Czytaj więcej: Wielki Czwartek

Synaj w Tarnowie

Młodzi z całej diecezji, również z Podegrodzia, przyjechali na spotkanie zwane Synajem do Tarnowa w Niedzielę Palmową. Podczas spotkania w hali widowiskowo-sportowej młodzi słuchali ks. Michała Olszewskiego, aktora Macieja Musiała i bpa Andrzeja Jeża. Modlitwie i świadectwom towarzyszył śpiew uczestników diecezjalnych warsztatów muzycznych.

Czytaj więcej: Synaj w Tarnowie

Konkurs Palm

Tradycyjnie, w Niedzielę Męki Pańskiej, po mszy świętej o godz. 11 odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę a wybór jak co roku był bardzo trudny. Organizatorem oraz sponsorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu i Parafia.

Czytaj więcej: Konkurs Palm