Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocy. W przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje - Dni Krzyżowe (poniedziałek, wtorek i środa). W te dni podczas Mszy świętej wieczornej oraz procesji będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w pracy na roli, o urodzaje oraz o błogosławieństwo Boże w domach rodzinnych:
a. w poniedziałek i w środę udamy się z procesją wokół kościoła
b. we wtorek procesja uda się do kaplicy św. Sebastiana pod Osowiem. Bardzo prosimy kierowców, by podczas trwania procesji wybrali inną drogę przejazdu w kierunku Osowia i Juraszowej.

3. W środę podczas wieczornej Mszy świętej wystąpi  Chór "Wiolino" - z Zespołu Szkół w Podegrodziu. Uczniowie śpiewali już w naszym kościele kolędy w styczniu. Tym razem chórzyści pod kierunkiem pani Małgorzaty Liber wykonają pieśni maryjne.

4. W środę po nabożeństwie wieczornym o godz. 19.00 spotkanie Pań z Biblioteki Parafialnej natomiast w piątek po nabożeństwie wieczornym o godz. 19.00 - spotkanie Pań z Poradni Rodzinnej.

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą sobotę w Katedrze Tarnowskiej odbędą się Święcenia Kapłańskie diakona Tomasza ŚPIEWAKA, który w okresie Wielkiego Postu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Obejmijmy go i wszystkich diakonów serdeczną modlitwą i prośmy Boga o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

7. W przyszłą niedzielę - o godz. 13.15 - odpust ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej w Naszacowicach.

8. Chcemy bardzo gorąco podziękować strażakom z Podegrodzia i policji ze Starego Sącza za zabezpieczenie procesji w piątek. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i przeżyli Dni Św. o. Stanisława Papczyńskiego.

9. V Zjazd Sądeczan odbędzie się w następną niedzielę przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia a także Matkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i zapraszamy do Stołu Pańskiego.