18 sierpnia 2019

1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą. Z racji 18-tego dnia miesiąca o godzinie 16.00 będzie Msza św. i nowenna do św. o. Stanisława Papczyńskiego

2. Wczoraj rozpoczęła się XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Otaczajmy naszymi modlitwami wszystkich pielgrzymów.

Przypominamy, że planowany jest wyjazd autokaru do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów. Wyrusza on w niedzielę - 25 sierpnia - o godz. 6.30 z parkingu przed plebanią. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii u Pana Kościelnego. Koszt autokaru to 40 złotych.

3. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy wspomnienia:
a. we wtorek - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
b. we środę - św. Piusa X, papieża
c. we czwartek - Najświętszej Maryi Panny, Królowej
d. w sobotę - święto św. Bartłomieja, Apostoła

11 sierpnia 2019

1. Przeżywamy drugą niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele gospodarcze naszej parafii.

2. Spotkanie organizacyjne dla grupy 19 PPT odbędzie się dzisiaj, o godzinie 17.00, w naszym kościele parafialnym.

3. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
a. we środę - św. Maksymiliana Marię Kolbego
b. we czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W Uroczystość Msze św. w kościele i w kaplicach tak, jak w każdą niedzielę.
Na sumie o godzinie 11.00 Msza św. dziękczynna za zbiory. W kaplicach obrzęd poświęcenia ziół na Mszach świętych.

4. 17 sierpnia wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów. Chętnych na przywitanie pielgrzymów wchodzących do Częstochowy zapraszamy do zapisywania się na autokar. Lista w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę 18 dzień miesiąca - o godzinie 16.00 Msza św. i nowenna do św. o. Stanisława Papczyńskiego.

6. Zapowiedzi przedślubne…

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Michał Wojnarowski z Naszacowic. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.