1. Przeżywamy    dzisiaj XVI niedzielę zwykłą.

2. W poniedziałek - Główna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Kingi w Starym Sączu.

3. We wtorek w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła. Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 6.00, 8.00, o godz. 11.00 - uroczysta Suma Odpustowa. Prosimy o przygotowanie i niesienie sztandarów i feretronów w czasie procesji. Zapraszamy do uczestnictwa Straż Pożarną Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów.
Po południu Msza Św. o godz. 18.00.
Słowo Boże w tym dniu wygłosi Prepozyt Kapituły Nowosądeckiej i Proboszcz Bazyliki św. Małgorzaty Ks. Jerzy JURKIEWICZ.
W tym dniu przypada także wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców, dlatego przy nabożeństwie wieczornym będzie poświecenie pojazdów.

4. We środę przypada wspomnienie św. Joachima i Anny. Msza święta o godz. 19.00 tradycyjnie zostanie odprawiona w kaplicy św. Anny. Nie ma więc w tym dniu Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 w kościele parafialnym!

5. W diecezji trwa nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii adoracja ta wypada w najbliższą niedzielę - 30 lipca. W związku z tym, że jest to niedziela - nasza adoracja w ciszy będzie miała miejsce między godz. 12.00 a 16.00.
Zachęcamy wszystkich Parafian do przybycia w ten dzień do naszej świątyni, by w modlitewnym skupieniu uwielbiać Chrystusa Eucharystycznego.

4. Jak już wiadomo Ks. Biskup Ordynariusz przenosi Ks. Sebastiana z naszej parafii do parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach. Polecajmy Go Bożej opiece. Pożegnamy Go w niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00.

5. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

6. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: + Maria MĘŻYK z Gostwicy. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

Szczęść Boże!