Ogłoszenia duszpasterskie


1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.Witamy Ks. Pawła NAUMOWICZA MIC - tegorocznego Rekolekcjonistę i obejmujemy go naszą modlitwą, wypraszając łaski Ducha Świętego (program rekolekcji).
Przypominamy, iż po południu o godz. 14.00 Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie z racji 18 dnia miesiąca Msza Święta i nowenna do św. o. Stanisława Papczyńskiego.
W kaplicach Msze Święte jak w każdą niedzielę.
We środę - zakończenie rekolekcji parafialnych. W tym dniu składka przeznaczona będzie na cele rekolekcyjne.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.Z tej okazji pragniemy złożyć Księdzu Proboszczowi Józefowi oraz wszystkim solenizantom serdeczne życzenia obfitości łask Bożych oraz opieki Świętego Patrona na każdy dzień.
W tym dniu w Gostwicy odpust. Uroczysta Msza Święta o godz. 16.00.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na Mszy Świętej o godz. 11.00. Po Mszy Świętej konkurs palm organizowany przez parafię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Oceniane będą: wysokość palmy, wykonanie i ozdobienie zgodnie z tradycją lachowską.
W Gostwicy również jest organizowany konkurs palm.

4. W przyszłą niedzielę młodzież wyrusza na Spotkanie Młodych w Tarnowie.Wyjazd o godz. 7.30 z przystanku obok Szkoły Podstawowej w Podegrodziu.

5. Próba orkiestry w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

6. Próba liturgii przed Wielkim Tygodniem dla ceremoniarzy, lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00. W tym tygodniu nie ma spotkań Dziewczęcej Służby Maryjnej.

7. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Podegrodziu serdecznie zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w dniach
22 - 23 marca (czwartek i piątek).

Szczęść Boże!